Abradrevo - drevené a WPC terasy, terasové dosky, montáž, Trnava, bangkirai, terrafina lignodur, ipe, masaranduba, exoticke drevo, údržba terasy olej

PROFIL DREVENÉ TERASY WPC TERASY ÚDRŽBA TERASY MONTÁŽ GALÉRIA KONTAKT

ÚDRŽBA TERÁS

Drevo v exteriéri je vystavené dažďu, vetru, snehu i mrazu. Aby drevo dokázalo odolať takýmto podmienkam a nezačalo po 2-3 rokoch podliehať prirodzenému rozkladu a hnilobe, je potrebné vybrať správne dreviny s výnimočnými vlastnosťami.
Exotické dreviny sú vďaka svojmu pôvodu vysoko odolné voči poveternostným vplyvom – vyznačujú sa špecifickými vlastnosťami - vysokou hustotou /580-1200kg/m3 / a hmotnosťou sú veľmi tvrdé a odolné i voči hnilobe a drevokaznému hmyzu. Exotické dreviny sú veľmi trvanlivé a ich odolnosť voči vode a mrazu je podstatne vyššia ako odolnosť európskych drevín. Životnosť exotických drevín – ich odolnosť voči hnilobe je 20 - 30 rokov.
Ošetrovanie exotického terasového dreva

I napriek výborným vlastnostiam exotických drevín, ktoré sú vhodné na exteriérové terasy, i exotické dreviny podliehaju tzv. patinovaniu – šednutiu dreva vplyvom počasia. Z dreva sa vyplavuje prirodzený pigment, ktorý je potrebný opäť obnoviť. Exotické dreviny nie je potrebné brúsiť. Po zime, v jarnom období je ideálny čas na obnovenie farebnej pigmentácie terasy naolejovaním.

Je nutné terasy olejovať?

Nie je nevyhnutné terasy z exotických drevín olevať, pokiaľ chceme dosiahnuť šedý charakter dreva, avšak odporúča sa aspoň raz za 2 roky terasu preolejovať bezfarebným olejom, aby sme ju vizuálne oživili. Terasa natretá s bezfarebným olejom zanecha drevo šedé. V prípade, že nechceme mať drevo šedé, v zásade je potrebné ho raz ročne olejovať pigmentovými olejmi.

Terasa pred olejovaním - šedá patina Náter terasy zo sibírskeho smrekovca Šedá patina dreva - detail Smrekovec - náter

Kroky k olejovaniu terasy:

  • zakúpenie oleja
  • široký štetec
  • umytie terasy a odstránenie nečistôt
  • samotné olejovanie na suchý povrch

Služby pre Vás:

  • používame vysokokvalitné oleje OSMO a REMERS
  • čistenie terasy
  • olejovanie terasy
  • renovácia v prípade poškodenia
  • výmena dosiek v prípade potreby
  PROFIL DREVENÉ TERASY WPC TERASY ÚDRŽBA TERASY MONTÁŽ GALÉRIA KONTAKT
  COPYRIGHT © ABRA, s.r.o., TRNAVA, CREATED BY ARTTECH WEBDESIGN