0905 323 966 abradrevo@gmail.com

Údržba terás

Drevo v exteriéri je vystavené dažďu, vetru, snehu i mrazu. Aby drevo dokázalo odolať takýmto podmienkam a nezačalo po 2-3 rokoch podliehať prirodzenému rozkladu a hnilobe, je potrebné vybrať správne dreviny s výnimočnými vlastnosťami.

Exotické dreviny sú vďaka svojmu pôvodu vysoko odolné voči poveternostným vplyvom – vyznačujú sa špecifickými vlastnosťami – vysokou hustotou /580-1200kg/m3 / a hmotnosťou sú veľmi tvrdé a odolné i voči hnilobe a drevokaznému hmyzu. Exotické dreviny sú veľmi trvanlivé a ich odolnosť voči vode a mrazu je podstatne vyššia ako odolnosť európskych drevín. Životnosť exotických drevín – ich odolnosť voči hnilobe je 20 – 30 rokov.

Ošetrovanie exotického terasového dreva

I napriek výborným vlastnostiam exotických drevín, ktoré sú vhodné na exteriérové terasy, i exotické dreviny podliehaju tzv. patinovaniu – šednutiu dreva vplyvom počasia. Z dreva sa vyplavuje prirodzený pigment, ktorý je potrebný opäť obnoviť. Exotické dreviny nie je potrebné brúsiť. Po zime, v jarnom období je ideálny čas na obnovenie farebnej pigmentácie terasy naolejovaním.

Je nutné terasy olejovať?

Nie je nevyhnutné terasy z exotických drevín olevať, pokiaľ chceme dosiahnuť šedý charakter dreva, avšak odporúča sa aspoň raz za 2 roky terasu preolejovať bezfarebným olejom, aby sme ju vizuálne oživili. Terasa natretá s bezfarebným olejom zanecha drevo šedé. V prípade, že nechceme mať drevo šedé, v zásade je potrebné ho raz ročne olejovať pigmentovými olejmi.

Služby pre Vás:

Používame vysokokvalitné oleje OSMO a REMERS

Čistenie terasy

Olejovanie terasy

Renovácia v prípade poškodenia

Výmena dosiek v prípade potreby

Kroky k olejovaniu terasy:

^

Zakúpenie oleja

^

Široký štetec

^

Umytie terasy a odstránenie nečistôt

^

Samotné olejovanie na suchý povrch

Kont. formulár

Cenník

Pre stiahnutie cenníku Abradrevo kliknite sem.

Kontaktné údaje

+421 905 323 966

abradrevo@gmail.com

ABRA s.r.o., Zeleneč pri Trnave, Hlavná 35