0905 323 966 abradrevo@gmail.com

Bangkirai

Bangkirai sa teší obľube a je najpoužívanejšou drevinou pri terasách na Slovensku, najmä pre jeho farebné prevedenie, vysokú hustotu a prijateľnú cenu. Vďaka svojej vysokej tvrdosti a hustote je vhodný do extrémnych vonkajších podmienok, čiže i pre terasy maximálne namáhané – reštaurácie, kaviarne a verejné priestranstvá.

Opis dreva:

Pôvod: Indonézia, Malajzia

Drevina je prirodzene odolná voči hnilobe, biologickým škodcom a drevokazným hubám, ale objemové zosychanie je vysoké /11%/, preto by sa mala jej montáž prenechať skúseným profesionálom.

Prirodzená farba: Farba dosiek je svetlo hnedá až stredne hnedá – s minimálnou textúrou, bez hrčí. Farebné rozdiely sú povolené v prípade, že sa jedná o rozdiely vyplývajúce z rôznorodej farby rasteného dreva.

Dosky sú vysoko odolné proti oderu, s jemnými prasklinami na povrchu a koncoch. Bangkirai má vysokú hustotu a je preto veľmi trvanlivý, pevný a ťažký.

Použitie: exteriér – terasy, altánky, balkóny, mosty, chodníky, móla, schody.

Kvalita: „STANDART&BETTER AD“ – vady ako mierna krivosť, odštepy spôsobené mechanickým zapríčinením, fľaky na povrchu, ktoré však po namontovaní vplyvom vonkajších podmienok zmiznú a dosky sa zjednotia farebne, stopy po živočíchoch do priemeru max. 2 mm v ľubovoľnom počte na jednu dosku, sú povolené do max. 20% dodaného množstva, beľ bez obmedzenia, hrče do max. 1 šírky.

Kvalita: „PREMIUM KD“: mierna rôznorodosť farieb medzi doskami, beľ a hrče do max. 1/3 šírky, minimálne stopy po škodcoch mierna krivosť dosiek povolená.

Bankgirai doska doska

25 × 145 mm klasické obojstranne hrubo-jemne drážkované 25 × 145 mm

Bankgirai hranol hranol

42 × 70 mm, 45 x 45mm, 90 × 90 mm

Ukážky realizácií – Bangkirai:

Kont. formulár

Cenník

Pre stiahnutie cenníku Abradrevo kliknite sem.

Kontaktné údaje

+421 905 323 966

abradrevo@gmail.com

ABRA s.r.o., Zeleneč pri Trnave, Hlavná 35