Abradrevo - drevené a WPC terasy, terasové dosky, montáž, Trnava, bangkirai, terrafina lignodur, ipe, masaranduba, exoticke drevo, údržba terasy olej

PROFIL DREVENÉ TERASY WPC TERASY ÚDRŽBA TERASY MONTÁŽ GALÉRIA KONTAKT

PODKLADOVÉ HRANOLY ABRADREVO

Podkladové hranoly (podkonštrukčné hranoly alebo výdreva) sú potrebné na správne vyhotovenie a montáž terasy, alebo akejkoľvek inej plochy, ktorú ideme realizovať z terasového dreva.

To znamená, že na položenie terasy je vždy potrebný vhodný podkonštrukčný hranol a vrchná doska. V prípade montáže terasových dosiek z exotických drevín sa odporúča používať ako podkonštrukný hranol vždy hranol z exotického dreva. Firma ABRADREVO pri montáži terás používa vždy hranol z rovnakého dreva, alebo z dreva ktoré má podobné vlastnosti ako vrchná doska. Ak sa prevádza montáž z európskych drevín, tak sa k vyhotoveniu používa hranol z európskej dreviny samozrejme podobných vlastností ako vrchná doska.
Podkonstrukčný hranol exotický Bangkirai profil dosky a podkonštrukcia

Záverom by sme podotkli, že ak chceme, aby bola terasa trvácna je potrebné používať vždy hranoly rovnakého druhu dreva. Predídeme tak znehodnoteniu terasy, ako napr. pokrúteniu terasy, nízkej životnosti terasy z čoho následne vyplýva aj následná nespokojnosť zákazníka. Veľa zákazníkov podceňuje a bagatelizuje význam používania týchto zásad, čo sa v dlhodobom aspekte aj následne prejaví. Zákazník si musí v prvom rade uvedomiť, že drevo je montované v exteriéry, čo zvyšuje náročnosť na materiál vzhľadom na podmienky, v ktorom je drevo umiestnené. Preto, aby sme predišli tomuto, zásadne neodporúčame používať hranoly z európskych drevín pri montáži exotických terasových dosiek /deckingu/. Samozrejme celková cena za m/2 v takomto prípade je oveľa nižšia, ale výsledok je len jeden – znehodnotená nefunkčná terasa a zbytočne vyhodené peniaze. V prípade ak zistíte, že Váš rozpočet prekročil určitú hranicu, tak sa to nesnažte doladiť na úkor kvality. Odporúčame radšej ísť do lacnejšieho druhu dreviny a predísť zbytočným komplikáciam a nespokojnosti v budúcnosti.
Európsky hranol Smrekovec doska

Rozmery hranolov z exotických drevín ponúkaných firmou ABRADREVO: 25x72, 45x45, 45x70, 90x90

Rozmery hranolov z európskych drevín ponúkaných firmou ABRADREVO: 45x70
Plastové hranoly Podkladové hranoly na betónových kockách Podkladové hranoly na retifikačných terčoch Dodržiavanie diletačnej špáry min 0.5mm
Pokládka dosiek na hranoly Pokládka dosiek na hranoly Pokládka dosiek na hranoly Rozostupy hranolov


ODPORÚČANÁ MONTÁŽ PODKLADOVÝCH HRANOLOV FIRMOU ABRADREVO

Pri montáži terasových dosiek alebo inej plochy z exotických drevín odporúčame rozpätie podkonštrukčných hranolov od 400 mm do 500 mm.
Pri montáži drevín o hrúbke 21 mm je to rozpätie 400 mm medzi jednotlivými hranolmi. V prípade že rozpätie vychádza väčšie, tak sa radšej toto rozpätie zúži pridaním radu podkladových hranolov, ale nie opačne tým, že ušetríme na materiály a rozpätie rozšírime! Pri montáži dreva o hrúbke 25 mm je to rozpätie 500 mm medzi jednotlivými hranolmi. V prípade že rozpätie vychádza väčšie, tak sa radšej toto rozpätie zúži pridaním radu podkladových hranolov, ale nie opačne, že ušetríme na materiály rozpätie rozšírime!


  PROFIL DREVENÉ TERASY WPC TERASY ÚDRŽBA TERASY MONTÁŽ GALÉRIA KONTAKT
  COPYRIGHT © ABRA, s.r.o., TRNAVA, CREATED BY ARTTECH WEBDESIGN